Anasayfa » Güzellik » Daha İnce Görünmenin Tüyoları

Daha İnce Görünmenin Tüyoları

Fazla kilolar pek çok kadının problemi. Hatta pek çok insan bölgesel olarak aldığı kiloları giysileriyle kamufle edemediği için eski şıklığını kaybettiğini düşünüyor. Sıkı diyetlerden hoşlanmayan ve bu yüzden incelemeyen, bölgesel yağlarıyla başı belada olan kadınları mutlu edecek bir  haberimiz var:

Aldığınız kilolar karnınızda biriktiyse ve bu görüntüden hoşlanmıyorsanız, kıyafet seçiminde doğru tercihler yaparak, bu fazla kilolarınızı gizlemeniz mümkün.

Fiziksel kusurlarınızı saklamak adına dikkat etmeniz gereken ilk nokta doğru kesim kıyafetler tercih etmek. Şayet seçtiğiniz giysinin kumaşı karın bölgesinde birikiyorsa, üzerinizdeki tercihin doğru olduğunu söyleyemeyeğiz. Doğru tercih yaptığınızda, kıyafetin içini doldurmalısınız ve bu kesim düz olmalı. Ayrıca kusurlu bölgenizi saklamak için yapılan bir başka hile de, dikkati başka yöne çekecek giysiler edinmek olacak.

Doğru kesimi tercih etmek kadar önemli olan bir başka püf noktası ise renk seçimi. Hemen hepimizin bildiği bir gerçek var ki o da şu; siyah, gri, koyu mavi, bordo, kahverengi gibi koyu renkler ile daha zayıf görünmek mümkün. Ama elbette kendinize yakışan renkleri de göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca çok fazla renk tonunu barındıran giysilerden de kaçınmanızı öneririz. Aksi takdirde göze çarparsınız.

Daha İnce Görünmenin Tüyoları

Doğru kesim ve renk tamam. Sıra geldi doğru materyali seçmeye. Bazı kumaşlar tüm kusurları sergilemeye çok elverişli. Eğer vücudunuzda şikayetçi olan bir bölgeniz varsa tercihinizi saten gibi parlak ve kullanımı zor kumaşlardan yana kullanmamalısınız.

Desen seçimi de diğerleri kadar önemli tabi. Olduğunuzdan kilolu görünmek istemiyorsanız enine çizgili parçaları kullanmamalısınız, gösterişli aksesuarlar ile dikkati aksesuarlarında toplayabilirsiniz.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git