Anasayfa » Genel » Çocuk Odası ve Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk Odası ve Çocuk Odası Dekorasyonu

Hamile olduğunu öğrenen bir anne ve babanın ilk hayallerini doğacak yavrusuna sıcak güzel ve samimi bir oda hazırlamaktır. Genelde evine alınacak bir eşya için ilk gördüğünü alan bir anne iş çocuk odası dekorasyonu olunca çok daha düşünür ve çok daha araştırır. Çocuk odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekilen bazı püf noktalar vardır. Öncelikle oda sıcak ve samimi bir şekilde dekor edilmeli. Çocuk, odasında vakit geçirmekten keyif almalı ve odasını sevmelidir.

Eğer çocuğunuz artık kendini anlayacak yaşta ise mutlaka fikirleri alınmalı ve beraber hareket edilmelidir. Kız çocuk odası dekorasyonları genelde pembe renk ağırlığında barbi bebeklerin bulunduğu pullu renkli perdelerin olduğu odalardan oluşur. Erkek çocuk odası ise ağırlıklı olarak mavi ya da beyaz duvarları olan arabaların olduğu oynama alanlarının geniş bırakıldığı ferah odalardan oluşur.

Ortalama bir çocuk odası dekorasyonu için giden maliyet 3000 lira gibidir. Tabi ki bu fiyat kişinin bütçesine göre daha az ya da daha çok olabilir.

Çocuk Odası

Günümüzde halen kendi zevklerinin ya da çocuklarının zevklerini göz önünde bulunduran ailelerin yanında mimar ile çalışıp odanın tüm ayrıntılarının onlar tarafından yapılmasını isteyen ailelerde olabilir. Bu kişinin bütçesi ve ayırabilecek zamanının olup olmaması ile de ilintili bir durumdur. Genel olarak bir oda bir yatak 2 kapılı bir dolap ufak tefek eşyaların koyulması için 3 ya da 4 çekmeceli bir şifonyer ana kalıplardır. Bunun yanında değişik dekor amaçlı raflar yapılarak üzerine oyuncaklar koyulabilir ve oda daha şık bir hale getirebilir. Odanın farklı alanlarında çocuğun kendisine ve ailesine ait fotoğrafları ise odayı daha bir ısıtacak ve çocuğun odasını daha çabuk kabullenmesinde etkileri olacaktır. Kullanım açısından duvarların boya olması uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Günümüzde birçok alanda duvar kâğıtlarının yaygınlığı henüz çocuk odası dekorasyonu örneklerine tam anlamı ile bir giriş yapamamıştır.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git