Anasayfa » Cep Telefonları » Cep Telefonu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cep Telefonu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzün cep telefonu modelleri tüketicilerine çok geniş bir kullanım yelpazesi sunmaktadırlar. Konuşmak, mesaj çekmek, internette gezinmek ve/veya uygulamalar indirmek, iş takibi, fotoğraf veya video çekimleri, müzik dinleme vs. Bu yüzden cep telefonu alırken cihazı hangi sıklıkta ve daha çok ne yapmak için kullanacağınızı göz önüne almalı, sizin için gerekli özelliklere ve ayrıntılara önem vermelisiniz.

Ekran ve rakamların büyüklük ve okunurluk olarak size uygunluğu, tuş takımımın kullanışlılığı, pilinin yüksek kalitede olması dikkat etmeniz gereken konulardır. Cep telefonu alırken muazzam bir görüntü ve tasarım bolluğuna maruz kalacaksınız, tasarımı çok yönlü değerlendirmeye çalışmalısınız. Telefonu daha çok nasıl ve nerede taşıdığınızı dikkate almalısınız, örneğin çoklukla cebinizde taşıyacaksınız cihazın ince olması iyi olur. Kapaklı telefonlar ekranı daha iyi korur ama mekanik arızalara daha kolay yakalanırlar, klasik telefonlar ise çizilme ve tozlanmaya karşı daha açıktırlar ama telefonun o anki durumunu daha çabuk görürsünüz.

Cep Telefonu

‘Ucuz mal alacak kadar zengin değilim’ prensibini cep telefonu alırken de dikkate almalısınız. Kaliteli, garantili, orijinal bir telefon bu özellikleri taşımayanlara göre daha uzun süreli ve verimli kullanılacaktır. Öte yandan, benzer özelliklerde 2 telefon arasındaki ciddi fiyat farklılığı sadece marka faktöründen de kaynaklanabilir. Çok lüks bir telefon kullanmanın hayatınıza pek bir getirisi olmayacaktır, ayrımı doğru yapmaya çalışmalısınız. Teknolojiye yatkın değilseniz kullanımı pratik modellere bakmalısınız. Cihazın SAR değerinin çok yüksek olmamasına dikkat etmelisiniz.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git