Anasayfa » Genel » Çekirge İlaçlama

Çekirge İlaçlama

Çekirgeler insanlara verdikleri zararlar nedeniyle mutlaka çekirgeler ortadan kaldırılmalıdır. Bunun içinde çekirge ilaçlama işlemi bireysel olarak değil profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından yaptırılmalıdır. Çekirge ilaçlama işlemi yaptırırken bu işi yapan şirketin yasal bir kurum olmasına dikkat ediniz. Çekirgeler genel olarak yazları ortaya çıkmaktadır insanların besin maddelerine zarar veren bu haşereler insanlar içinde zararlıdır. Çekirgelerin boyu ve besin maddeleri türlerine göre değişiklik göstermektedir. Altı adet ayağı olan çekirgelerin son iki ayakları oldukça gelişmiş ve güçlüdür. Bu iki ayak sayesinde çekirgeler rahatlıkla zıplamaktadırlar. Kesici ağız yapısı sayesinde çekirgeler besinleri rahatça parçalamaktadır. Çekirgeler yaklaşık olarak dört ay kadar yaşamaktadırlar. Yaşadıkları süre içerisinde çekirgeler 100 ile 200 arası yumurta bırakarak üremektedirler. Çekirgeler kısa ömürleri sırasında birkaç defa kabuk değiştirmektedirler. Her kabuk yenilendiğinde çekirgenin görünüşü ve duruşu dinçleşip canlanmaktadır. Çayırlar ve çimenlerde bulunan çekirgelerin vücudu ile kır bir bölgede ki bir çekirgenin vücudu asla bir değildir.  Çekirgeler hangi alanda yaşıyor ise türü de rengi de ona göre değişiklik göstermektedir. Çekirgeler düz kanatlı hayvanlardır kanatları üzerinde pul veya benzeri maddeler yoktur bu sayede çok uzak mesafelere kadar uçarlar.

Çekirgenin Zararları; Çekirgeler zehirli değildirler insanları sokmamaktadırlar. Ancak çıplak elle müdahale edildiğinde insanı ısırarak zarar verebilirler. Çekirgelerin insanlara verdiği zararlar genellikle besin maddeleri yani sebze ve meyvelere verdiği zararlardır. Çekirgeler sebze ve meyvelerin taze yapraklarını kemirip yerler aynı zamanda tahıl ve ekinlere toplu halde saldırıp istila edebilirler.

Çekirge İlaçlama

Çekirgelerin insanlara verdiği zararlar nedeniyle mutlaka çekirgelerle mücadele etmek gerekmektedir. Ancak çekirge ile mücadelede bireysel hareket etmek doğru değildir. Çekirgeler sadece bitki yiyerek beslendikleri için tahıl alanlarına ve bağ bahçelerdeki ağaçların taze yapraklarını yemektedirler. Çiftçiler tarafından fazla sevilmeyen çekirgeleri yok etmek kolay değildir. Çekirge yok etmede ilaçlar mutlaka ziraat mühendislerince hazırlanmalı ve ilaç uygulama yöntemi de profesyonel ve eğitimli elemanlar tarafından belirlenerek. Doğru ilaç ve doğru uygulama ile istenilen sonuç elde edilmelidir. İşte bunun için sizde sağlık bakanlığı onaylı profesyonel olarak çalışan ilaçlama firmalarını tercih etmelisiniz. İlaçlama şirketleri profesyonelliği ve uzman ekipleri ile sizlere sadece çekirge değil karınca, kalorifer böceği, bit, tatarcık, kırkayak, çıyan ve daha birçok haşere türüne karşı güvenilir ve etkili hizmet sunmaktadır.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git