Anasayfa » Moda » Bu Yıl Seksi Görünmenin Yolu Korselerden Geçiyor

Bu Yıl Seksi Görünmenin Yolu Korselerden Geçiyor

Eski zamanlar korseler, vücudu sıkıştırarak ince görünmek için kullanılırdı. Günümüzde ise bu işlevlerinin yanı sıra, sağladığı kum saati formu ile çok daha seksi bir görüntü sağlıyor.

Geçmiş çağların vazgeçilmeziydi korseler. Sonra bir dönem hayatımızdan çıkar gibi oldu. İç organların birbirine yakınlaşması, belin aşırı incelmesi, kaburga rahatsızlıkları gibi sağlık problemleri yarattığı gerekçesiyle pek çok kadının kullanmaktan vazgeçtiği korseler aynı zamanda tansiyon ve nefes darlığı gibi sorunlar da yaratabiliyordu.

Son zamanlarda 19. Yüzyıldaki popülaritesini yakalayamasa da gündeme gelen ve artık neredeyse bir fetiş ürünü olarak kullanılmaya başlayan korseler, hem amaç hem de şekil değiştirdi diyebiliriz. Vücudu oldukça sıkan metal çubuklu korseler yerine bükülebilen balenli korselerin üretilmesi ile korse giymek artık bir işkence değil. Tüm zamanların en beğenilen görüntüsü olan kum saati formu için kullanılmaya devam eden korseler, artık daha rahat kumaşlardan yapılıyor ve kullanıcısına adeta Dita Von Teese havası katıyor.

Korseler

Artık fetiş ve seksi görünüme ulaşmak için sık sık tercih edilen korseler, beli ince gösterdiği gibi bir de kalçalara daha yuvarlak bir görünüm veriyor ve göğüslerin daha iri görünmesini sağlıyor.

Ayrıca önceden vücudu şekle sokmak için giysilerin altında tercih edilen korseler artık özgür kaldı. Özelliklerle jeanlerle sıklıkla kombinlenen, dantel ve fiyonk detaylı, siyah ağırlıklı korseleri blazer ceketlerin içinde kullanmakta mümkün. Eğer siz de iddialıysanız ve kendinize güveniyorsanız, korse modasını yakından takip edebilirsiniz.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git