Anasayfa » Güzellik » Botoks Nasıl Uygulanır

Botoks Nasıl Uygulanır

Botoks kasların çalışmasını 4-6 ay süreyle hafifleten ya da durduran bir ilaçtır. Küçük iğnelerle deri altın az miktarlarda ve belirli miktarlarda veririz. Gereksiz yere fazla çalışıp kırışıklığa neden olan yüzün sarkmasına sebep olan kaslara yaparız. Örneğin gözde kaz ayakları bölgesinde 3 noktaya, kaş çatma çizgisinde 3 ya da 5 noktaya, alın kaldırma durumunda ortaya çıkan çizgilerin belli alanlarına yaparız. Burada botoksun miktarı çok önemlidir.

Botoks yapılan bölge çok önemlidir. Yüz sarkmalarında yine yüz ovalinin oluşturan bölgelere, boyunda yine bu çizgilere, dudakta dudağı meydana getiren çizgilerin içine yaparız.

Aslında bu bölgede amacımız burada çalışan kasları engellemektir. Yapılan işlemin etkisi yaklaşık 2-3 günde başlar. Yaklaşık 10-15 gün içerisinde tam anlamıyla oturur. Bu esnada tekrar kontrole çağırıp eksik olan, tutmamış olan bir bölge var mı diye bakarız. Bir asimetri söz konusuyla düzeltiriz.

Botoks Nasıl Uygulanır

Yüz sarkmalarında botoks yaptığımızda dikkatli olunmalıdır. Alt yüz botoksunda çünkü eğer yanlış alana kayarsa yüzde kaymalar gözükebilir. O yüzden bu bölgede eksper ellerin yapması daha çok tercih edilmelidir. Üst yüz bölgesinde ise genellikle çok iyi sonuç alırız. Botoks yılda 2-3 kez 4-6 ay aralıklar yapılabilir.

Botoks hakkında şu başlıklara da göz atabilirsiniz;

Botoks İle Göz Çevresi Dolgusu

Botoks ile Hangi Estetiksel Kusurlar Düzeltilebilir

Dudaklara Botox Uygulaması

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git