Anasayfa » Güzellik » Botoks İle Göz Çevresi Dolgusu

Botoks İle Göz Çevresi Dolgusu

Botoks göz çevresi kırışıklıklarını gidermekte ilk düşünülmesi gereken tedavilerdendir. Özellikle genç yaşlarda göz çevresi kırışıklıkları mimik hareketlerine bağlıdır.

Göz kasımız, gözü çevreleyen yuvarlak bir kastır. Ve bunun fazla kasılması, fazla çalışması halinde erken yaşta bu bölgelerde kırışıklıklar başlar. Bu kırışıklıklar zamanla gülmeseniz bile, konuşmasanız bile, mimik yapmasanız bile belirgin hale gelir. Bunu bir pantolonun paçasını kıvırmak gibi düşünebilirsiniz.

Biliyorsanız kıvırdıktan bir süre sonra açsanız bile o bölge kırışık hale gelir. Bu yüzden göz çevresi erken yaşta gülerken, konuşurken çok kırışan kişiler botoks yaptırırlarsa bu bölgenin açılmasını ve kırışmamasını sağlayabilirler. Ancak ileri yaşlarda bu bölgede mimik çizgileri dışında göz derisinde yaşlanma da meydana gelir. Göz çevresi kapağında düşmeler meydana gelir, göz altı kapağında sarkmalar meydana gelebilir. Bu durumda botoks tek başına yeterli olmaz. Bu tür kişilerde botoksun yanı sıra radyofrekans, lazer, mezoterapi gibi yöntemlerin de ilave edilmesi sonuçların çok daha iyi olmasını sağlar.

Botoks Göz

Ayrıca zamanla kaş düşüklüğü, yüze yorgun ve mutsuz bir ifade verdiği için botoksun bu anlamda da çok faydasını görebiliriz. Çünkü göz kasımı gözü aşağı doğru çeker. Bunun zayıflatılması kaşın otomatik olarak kalkmasını sağlar. Yalnız göz çevresi botokslarında kırışığın çok yukarı kalkması söz konusu değildir. İnsanlar kırışığı çok yukarıda insanları gördüğünde korkarlar. Ama bu botoksa bağlı değildir. Sadece göz çevresi botoksunda hafif bir kaşta yükselme olur. Bu da kişiye sağlıklı ve dinamik bir görüntü verir.

Botoks hakkında şu başlıklara da göz atabilirsiniz;

Botoks ile Hangi Estetiksel Kusurlar Düzeltilebilir

Botoks Nasıl Uygulanır

Dudaklara Botox Uygulaması

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git