Anasayfa » Zayıflama » Bisiklet Sürerek Zayıflama

Bisiklet Sürerek Zayıflama

Hedef kilo vermek olduğunda, en çok tercih edilen sporlar arasında yüzme, yürüyüş, koşu ve bisiklet yer almaktadır. Özellikle bacakları inceltme ve karın kaslarını güçlendirmeye yönelik bir program düşünüyorsanız, muhtemelen en ideal spor dalı bisiklet olacaktır. Hem zevkli hem de kalori yakma yönelik bir spor olan bisiklet, aslına bakarsanız daha küçük yaşlardan beri yaptığımız bir spordur. Önce dört teker, daha sonra iki teker olmak üzere, küçükken bir heves ile yaptığımız bisiklet sporu, büyüdüğümüzde vücudumuzu forma sokmak için ideal bir spor olacaktır.Sahil kenarında, orman arazisinde ya da evinizde, dilediğiniz her yerde yapabileceğiniz bu sporu yaparken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Yaz geliyor, mayo giyme zamanı da geldi demektir. Hal böyle olunca da, insanların büyük bir çoğunluğu kendilerini spor salonlarına atıyor. Oysa doğa ile iç içe yapacağınız bir spor, kilo vermenizin yanında, zihninizin de rahatlamasına ve nefesinizin de açılmasına yardımcı olacaktır. Uygun bir fiyata satın alacağınız bisiklet ile, kısa sürede forma girmeniz mümkün. Üstelik, spor salonlarına tonlarca para vermeniz de gerekmiyor.

Bisiklet Sürerek Zayıflama

Bisiklete binerek zayıflamak istiyorsanız, bu işi alışkanlık haline getirmeniz gerekiyor. Kısacası bisiklete hobi olarak değil, spor olarak binmeniz gerekiyor. Ayrıca ne kadar hızlı bisiklet kullanırsanız, kalori yakımı da o kadar hızlanacak ve vücudunuz çok daha hızlı bir şekilde şekle girecektir.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git