Anasayfa » Eğitim » Beslenme mi? Okul Harçlığı mı?

Beslenme mi? Okul Harçlığı mı?

Sağlıklı, mutlu bir çocuk yetiştirmek bütün anne ve babaların ortak hedeflerinden birisidir. Çocuklarımızın sağlıklı bir yapıya sahip olması için elimizden geleni yapmamız gerekir. Çocuklarımızı eğitim öğretime hazırlamada beslenmenin yeri ve önemi büyüktür. Çocuklarımız çok hareketli olduğu için çok enerji harcayıp çabuk acıkmaktadır. Çocuklarımızın eğitim öğretimde başarılı olması için mutlaka çocuklarımıza beslenme hazırlamalıyız.

Son günlerde birçok aile çocuklarına beslenme hazırlamak yerine çocuğuna okul harçlığı vermeyi daha uygun görmektedir. Çocuk gözünün gördüğü canının çektiği şeyleri alır. Çocuklar bir ürün alırken ürünün sağlıklı olup olmadığına bakmaksızın almaktadır. Bu yüzden okul kantinlerinde cips, karsambaç, şalgam, tost, hamburger, kola gibi çocukların sağlık açısından fazla tüketmemesi gereken ürünler en fazla satılan ürünlerdir. Çocuklarınızı bu zararlı ürünlerden korumak adına çocuklarınıza okul harçlığı vermek yerine çocuklarınıza beslenme hazırlamanızı bir eğitimci olarak tavsiye ederim.

Çocuklara beslenme olarak ne hazırlamalıyım sorusu hemen akıllara gelmektedir. Çocuklara beslenme olarak ekmek arası patates kızartması, ekmek arası üçgen peynir, sıkma, peynirli börek, ayran koyabilirsiniz. Çocuklarınıza beslenme hazırlayarak çocuklarınızın dışarıdan sağlıksız beslenmesini de engellemiş olursunuz.

İlköğretim kademesinde tüm sınıflar için mutlaka beslenme hazırlanmalıdır. Bazı veliler çocuklarının 4.sınıfa geçtiğini büyüdüğünü düşünerek beslenme hazırlamamaktadır. Beslenme çocuğun okul kademesi ile alakalı bir durum değildir. Çocuğun gelişimsel ihtiyacı için gereklidir. Bu yüzden çocuğunuz hangi kademede olursa olsun çocuğunuza mutlaka beslenme hazırlamalısınız.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git