Anasayfa » Moda » Balık Etli Bayanların Giyim Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Balık Etli Bayanların Giyim Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kadınların elbise seçimleri ufak bir yanlışta kötü bir görüntü verirken doğru bir seçimle ise bayanları olduğundan daha şık gösterebileceği için büyük önem taşıyan bir konudur. Fazla kilolu, zayıf ya da balık etli olan bayanlar bedenlerine göre, kendilerine en fazla yakışan elbiseyi seçmek mecburiyetindedirler.

Balık etli Bayanlar Gece Elbisesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Fazla kilosu olan bayanlar genellikle olduğundan daha bol ve sade kıyafetler giyerek kendilerini gizlemek eğilimindedirler. Fakat balık eti vücut ölçülerine sahip olan bayanlar bazı püf noktalarına dikkat ettikleri sürece ideal ölçüdeki bir bayan kadar şık olabilirler. Düşünülenin tam tersine, fazla kilosu olan bayanların açık renk elbise tercih etmelerinde hiçbir sakınca bulunmaz. Balık etli bayanlar gece elbisesi için alışverişe çıktıkları zaman tunikleri çok fazla dar olmayan, düz kesim modelleri tercih etmeleri gerekir. Abiye pantolonlarda ise bol paçalı modellerin tercih edilmesi gerekmektedir. Büyük beden bayan elbiselerinde kumaşın dökülen cins olması, fazla olan kiloların aşırı şekilde göze batmamasını etki edecek olan en önemli ayrıntıdır. Misal verecek olursak ipek şifondan tasarlanmış bir pantolonu her bedende kadın rahat bir şekilde üzerinde taşıyabilir. Elbisenin akıcı olmasını sağlayan noktalardan bir diğeri ise çok fazla sıklıkta olmayan nakışlardır. Gece kullanılan abiye elbiselerde az işlemeli, fazla abartı olmayan modeller tercih edilmeli, tuniklerde ise yalnızca zarif görüntü amaç olmalıdır.

Balık Etli Bayanlar

Balık eti bayanlara uygun olan abiye elbiselerde sade çizgiler kullanılması vereceği görüntüden dolayı önemlidir. Vücudu olduğundan daha fazla geniş gösterebilen volan ve fırfır kullanılmış olan elbiselerden uzak durulması gerekir. Ayrıca balık eti olan bayanlar günlük yaşamda da çok bol kıyafetler yerine üzerlerine uygun ve tok kumaştan kıyafetler giyerek daha zayıf görünebilirler. İnce olan beli ön plana çıkarmak için ise bele takılan geniş kontrast bir kemer de şık bir görünüm için oldukça etkili olacaktır. Bu şekilde vücudunuzun beğendiğiniz yerlerini ön plana çıkarmak ta şık olmanıza yardımcı olabilir. Bedeninize uygun olarak seçeceğiniz kalçalarınızı daha diri gösterecek ve bacak boyunuzu daha uzun gösteren bir pantolon, uzun topuklu ayakkabılar da sizi hem daha uzun gösterecek hem de daha zayıf görünmenizde etkili olacaktır.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git