Anasayfa » Sağlık » Badem Yağının Faydaları

Badem Yağının Faydaları

Badem yağı şifalı kaynak olarak vücudunuzun her noktasını güzelleştirmek için çabalar. Badem şifa kaynağı olduğu için, yağı da harika bir iksirdir. Güzellik iksiri olarak adlandırabileceğimiz badem yağı, her daim hayatımızda olmalıdır. Başta cilt, saç, kaş ve tüm vücudumuz için mucize niteliği gösterecek doğal estetik formülüdür. Acı ve tatlı badem olarak iki sınıfa ayırmamız mümkündür. İçinde bulunan bakır, demir, çinko, kalsiyum gibi olağanüstü vitaminleri barındırır ve vücudu içten dıştan besler. Omega3 açısından da çok zengin olan bademin faydaları her geçen gün daha da kıymetli olmaktadır. Zamana karşı yenik düşmeye mahkum olan cildimizi tazelemek konusunda güzellik uzmanı görevini badem yağı, cildi besleyerek gençlik aşılamaktadır. Göz altı morluklarına da iyi gelen badem yağı, ciltte bulunan siyah noktalara da çok iyi gelmektedir. Cilt ve dudak çatlamasını tedavi edici etken olarak hayatımızda var olan badem yağı, doğal bakım kaynağınızdır. Birkaç damla tatlı badem yağıyla yapacağınız masaj cildinizi rahatlatarak, vitamin almasını sağlayacaktır. Yorgun görünümü ortadan kaldırarak, canlılık kazandıracaktır. Egzama kaşıntı veren ve ciltte kızarıklığa neden olan deri hastalığıdır. Badem yağıyla ovalayacağınız egzamalı bölgeleriniz rahatlayacaktır.

Badem yağı

Badem yağı saç konusunda da oldukça uzmandır. Saç diplerini güçlendiren, canlılık ve parlaklık veren dostunuzdur. Mükemmel bir bakım maskesi görevini görecek olan badem yağı, saçlarınız hızlı uzamasını da sağlayacaktır. Badem yağını karıştırabileceğiniz başka bakım yağlarıyla, saçlarınızda harikalar yaratacaktır. Badem yağıyla saç diplerinize yapacağınız masaj, kökleri güçlendirerek saçlarınızın daha güçlü çıkmasını sağlayacaktır. Kökleri güçlü olan saçlar parlar ve çabuk uzar. Bir çok kimyasaldan daha etkili olan badem yağı, saçlarınızı yormadan parlamasını sağlayacaktır. Ayrıca ihtiyacı olan nemi verdiği için saçlar yıpranmayacak, kopmalar yaşanmayacaktır. Badem yağı hayatınız boyunca yanınızdan ayıramayacağınız kadar değerli bir güzellik hazinesidir. Kuruyan cildinize ve ellerinize yumuşacık dokunarak sizi daha özel kılacaktır. Kirpik bakımı içinde geçmiş tarihlerden günümüze kadar tatlı badem yağı kullanılır. Uzun kirpiklerin, dolayısıyla muhteşem bakışların sırrı badem yağında gizlidir. Kulak çöpüyle kirpiklerinizin diplerine hafifçe sürün. Gözlerinizle fazla temas ettirmeden hafifçe gezdirin. Saç ve kirpik bakımı için mükemmel bir destektir. Badem yağı insan vücudu için gençlik ve güzellik iksiridir. Tam anlamıyla donanımlı her eve lazım güzelliğinizin aynasıdır. Güzellikten, kalıcı bakıma kadar tam donanımlı bakım etkisi yaratan badem yağı, aynaya baktığınız zaman, kendinizi nasıl göreceğinizle çok yakından ilgilenir. Dolayısıyla badem yağının bütün bayanların gözdesi olması kaçınılmazdır.

Badem yağı sivilce ve siyah noktaların temizliğine çok iyi gelmektedir. Ayrıca selülitlerin azalmasına da büyük katkı sağlamaktadır. Badem yağıyla yapacağınız masaj, portakal kabuğu görünümündeki selülitlerinize son verecektir. Badem yağını selülitli bölgelerinize düzgün bir şekilde sürdükten sonra streç filmle kaplayın. Daha sonra egzersizlerinizi yapın ve ılık suyla yıkayın. Baştan aşağıya güzelliğinizi koruma amacıyla yaratılmış mucize niteliğindedir. Badem yağı insan vücudu üzerinde harikalar yaratır. Güzellik bakımından, sağlığa kadar pek çok konuda yardımcı olan badem yağı sizin eşsiz güzellik sırrınızdır. İçinde bulunan E vitamini sayesinde hücreleri yenileyerek, cildinizin ihtiyacı olan vitaminleri almasını sağlayacaktır. Yaşlanma karşıtı olan badem yağı kendinizle barışık bir şekilde yıllara meydan okumanızı sağlayacaktır. Ciltte oluşan pürüzleri yok eder ve bebeksi tazeliğin kazanılmasında başrol oynar. Yumuşak, hassas ve pürüzsüz bir ten için mutlaka badem yağının desteğini almalısınız. Özellikle 30 lu yaşların başında olan bayanlar da yorgunluk belirtileri yavaş yavaş kendini göstermeye başlar. Fakat oldukça naturel olan badem yağı, bu belirtileri bir sır gibi saklayarak geçen yılları gölgede bırakan bir güzelliğe sahip olmanızı kaçınılmaz kılar.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git