Anasayfa » Zayıflama » Bacak İnceltme Yöntemleri

Bacak İnceltme Yöntemleri

Bacak inceltme kalın bacaklı kadınların en büyük arzusudur. Kaslı ve kalın görünen bacakları eritme konusunda genel bir fikre sahiptirler. Diyet yapmak ve dengeli beslenmek. Evet doğrudur, fakat eksik bir düşüncedir. Bacak egzersizleri bu konuda tam donanımlı destek verecektir. Özellikle bisiklet çevirmek, bacakların en çok çalışmasını ve yağların çabuk yanmasını sağlayan harekettir. Bacaklar genetik, beslenme alışkanlığı ve hareketsizlikten kaynaklanan sebeplere bağlı olarak kalın olabilirler. Fakat bu hayatınız boyunca kalın ve kaslı bacaklara sahip olacaksınız anlamına gelmiyor. Öncelikle buna inanın ve aç kalarak yapılan diyetlere son verin. Çünkü hiç bir diyet bacak inceltmez, sadece vücudun belli bölgelerindeki yağ tabakalarını inceltir. Bacak en zor yağları yanan ve incelen bölgelerden biridir. Yürümek de buna çözüm getirse de, en çok faydası olan bisiklet pedalını aralıksız çevirmektir. Kalın bacaklı bayanlar mini etek giymeyi hayal ederler ve hayallerine ulaşamayacaklarını düşünerek burukluk yaşarlar. Eğer bisikletiniz yoksa, her gün tempolu bir şekilde mutlaka yürüyün. Kısa sürede mutlaka faydasını göreceksiniz. Bacaklarınızı çalıştıran egzersizler yapın. Gün içinde mutlaka merdiven kullanın. Basen ve bacaklarınızı çalıştıran hiçbir hareketten kaçınmayın.

Bacak İnceltme Yöntemleri

Gün içinde bol bol su tüketimi yapın. Bacaklarınızı inceltirken selülitlerin de yok olmasını sağlayacaktır. Bacaklar bay ve bayanlarda kalın olması istenmeyen bölgelerdir. Erkeklerde çok ince bacak olmasa da çok kalın bacaklar tercih edilmezler. Bacak kalınlığı vücudun yapısıyla da alakalı bir durumdur. Her kişinin genetik yapısı farklıdır ve herkesin çok ince bacaklara sahip olması gerekmemektedir. Fakat yine de çok kalın olmayan bacaklara kavuşmanın da bir sakıncası yoktur. Bunun için çok yağlı yemeklerden uzak durmak birinci kuraldır. Ekmeği bir süre hayatımızdan çıkaralım ve hafif yiyecekleri tercih edelim. Bunu takip eden en önemli kural mutlaka bacak egzersizi yapmaktır. Plates oldukça faydalı bir egzersizdir. Özellikle bacakları çalıştıran hareketleri mükemmel ölçüde inceltmeye yardımcı olacaktır. Arka ve ön bacak kaslarını harekete geçiren ve incelmesini sağlayan mükemmel bir spordur. Yürümek bunu takip eder. Direk basenlere etki ederek, orantılı bir şekilde incelmeyi sağlar. Fakat bisiklet çevirmek en etkili yöntem olarak bilinir. Özellikle evde kondüsyon bisikletiniz varsa şifalı yağlardan da destek alıp, bu süreci kısaltabilirsiniz.

Bacakların incelmesi için tatlı badem yağı harika bir yardımcıdır. Bacaklarınıza sürüp streç filme sarın ve bisiklet çevirin. Oldukça etkili bir yöntem olduğu için bir çok kişi tarafından kullanılıyor ve başarılı sonuçlar elde ediliyor. Aynı zamanda bacakları inceltirken, selülitlerin de yok olmasını sağlıyor. Su içmek bu süreçteki en büyük yardımcınız olacaktır. Her daim yanınızda şişe su bulunsun ve bol bol tüketin. Bacak yağlarını yakarken yaşayabileceğiniz en büyük sıkıntı zamandır. Çünkü yağları en yavaş yakan bölge olduğu için sizi yıldırabilir. Fakat kesinlikle mücadelenize devam etmelisiniz. Günde 1 saat yapacağınız egzersizler hayat boyu güzel ve kalıcı bir şekilde hayalinize kavuşmanızı sağlayacaktır. Bacak inceltme yöntemlerini kullanarak, siz de istediğiniz incelikte bacaklara sahip olabilirsiniz. Öncelikle beslenme alışkanlıklarınızı değiştirerek, sonrasında gerekli egzersizleri uygulayarak, yıllarca bu inceliği sabitleyebilirsiniz. Önemli olan yağların yanması sürecini bekleyip sabırlı davranmak olacaktır.

Benzer konular

Yorumlar (7)

 • rukiye sarıtaş

  Ben 16 yaşındayım bacaklarımın üst tarafı çok kalın gözüküyor. Karnımdan değil bacaklarımdan alıyorum sanki kiloyu çok moralim bozuluyor, bir an önce kurtulmak istiyorum. Bana yardım eder misiniz?

  Cevapla
  • nesli

   Aynen bnmde baldırlarım çok kalın bence değil diyolar ama şort giyemiyorum lütfen yardım edin

   Cevapla
 • yasemin

  kesinlikle gün içinde bol bol su iç ve mümkünse pilates yap :)

  Cevapla
 • Emine

  Merhaba ben 38 yaşında bir bayanım. Basen ve baldırlarım çok kalın, haftada 5-6 gün saatlerce spor salonlarında geçiriyorum zamanımı, yokuş yürüyorum bacak çalıştıran makinaların üstünde saatlerimi harcıyorum ama bacaklarım eskisinden de kalınlastı. Nerede yanlış yapıyorum benim için hangi makinalar doğru olur acaba bacak inceltmek için. Tşk ederim.

  Cevapla
 • arzuatıl talay

  vücut ölçülerim 1.75 cm boy 98 102 72 ölçülerindeyim. Normal diyende var. Biraz balık etli diyende. Ama ben memnunum.

  Cevapla
 • Furkan

  Ben 16 yaşındayım boyum 1.78 bacak kalınlığım var ve bu durum psikolojik olarak çok rahatsız ediyor yukarıda yazılanları iyice okudum ve deneyeceğim işe yaramazsa doktora gideceğim.

  Cevapla
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git