Anasayfa » Teknoloji » Asphalt 8 Bomba Gibi

Asphalt 8 Bomba Gibi

Asphalt serisini ilk olarak java işletim sistemli telefonlarda görmüştük ve Asphalt mobil platformun vazgeçilmezi haline geldi. Asphalt şu anda dünyada en çok bilinen, en popüler mobil platformlu bir oyun. Mobil platformun vazgeçilmezi olan Asphalt, çıkartacağı yeni oyunu ile birlikte oyun severleri heyecanlandırmaya devam ediyor.

Asphalt serisinin sekizinci oyunu olma unvanına sahip olacak olan Asphalt 8’in trailer’ı ortaya çıktı. Trailer’da göze çarpanlar oyun motorunda değişiklikler yapıldığını. Farklı bir oyun motoru kullanılacağından bahsediliyordu ve bu oyun motoru ile birlikte Need For Speed efsanesine çevirmişler diyebiliriz.

Asphalt 8

Yeni Haritalar, Yeni Oyun Motoru ve Yeni Oyun!

Oyunda arabalar arası kafa kafaya yarışlar çok iyi düzenlenmiş ve yeni haritaların eklendiğini görmekteyiz.  Asphalt 8’de Tokyo, Londra ve Nevada’da sokakların tozunu yutacağımızı söyleyebilirim. Birde oyun içi efektler de değişiklikleri görmekteyiz ve sürüş zorluğu katılmış gibi. Arabayı kontrol ederken belirli başlı zorluklar eklenmiş ve oyun içi hava da değişiklikler mevcut. Sürüş zorluğu aslında çok daha iyi olmuş diyebiliriz, basit bir yarış ve sadece kazanmayı hedefleyip bir oyun keyfi yaşamak herkese sıkıcı gelebilir. Bu yüzden aslında sürüş zorluğunu kimsenin eleştirmemesi gerekiyor diye düşünüyorum.

Fiyat ve Çıkış Tarihi

Asphalt 8 tam adıyla Asphalt 8: Airborne Temmuz ayında mobil platformda satışa çıkacak fakat bütün işletim sistemlerine çıkmayacak. Sadece iOS ve Android için duyurusu yapıldı ve fiyat olarak 1,79 TL gibi bir fiyat belirlenmiş durumda. Kısaca oyunu almak isterseniz Temmuz ayında 1,79 TL karşılığında Asphalt 8: Airborne’a sahip olabilirsiniz.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git