Anasayfa » Genel » Almanya’da Gezilecek Yerler

Almanya’da Gezilecek Yerler

Almanya tarihi ilkel kabilelerin kurulmasından başlayarak büyük bir imparatorluğun oluşmasıyla devam eder. Dünya’nın birçok yerine hakim olan bu medeniyet, izlerini bugüne kadar Dünya’nın çeşitli yerlerine bırakmıştır. Almanya bu bakımdan gerek büyük şehirlerinde gerekse küçük kasabalarında olmak üzere sayısız abide, yapı ve tarihi esere sahiptir. Bu nedenle de Almanya’da gezilecek yerler seçenek açısından sizi zorlayabilir.

Zafer Sütunu

Almanya, Prusya askeri zaferleri anısına 1871 ve 1873 arasında, Zafer Sütunu’nu inşa etmiştir. Bu görkemli anıt Berlin’in merkezindeki Tiergarten alanında bulunuyor.  Heykeltıraş Friedrich Darke tarafından yapılan yaldızlı bronz heykel zafer tanrıçası Victoria’yı temsil ediyor. 35 tondan daha fazla ağırlığa sahip olan zafer sütunu Almanya’nın görülmeye değer tarihi eserleri arasında yer alıyor.

Almanya'da Gezilecek Yerler

Sovyet Savaş Anıtı

Bu büyüleyici savaş anıtı 1945 yılında Berlin Muharebesi’ne katılan Sovyet askeri anısına yapılmıştır. Mimar Mikhail Gorvits tarafından tasarlanan, Sovyet Savaş Anıtı gören herkesi gerçekten büyülüyor.

Meryem Ana Anıtı

Münih’te bulunan Meryem Ana heykeli de görülmeye değer. Meryem Ana burada cennetin kraliçesi olarak simgelenmiştir. 1638 yılında inşa edilen bu heykel Mariensäüle olarak adlandırılıyor.

Hofbrauhaus am Platzl

Burası Dünya’nın en ünlü birahanesidir. 1589 yılında kapılarını açan birahanede binlerce kişi bira içebiliyor. 1896 yılında yenilenen ve üç katlı olan birahane, bira sevenlerin bir numaralı uğrak mekanı halinde.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git