Anasayfa » Moda » Aksesuar Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aksesuar Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde aksesuar giyim sektöründe artık tamamen bir büyük bir pazar haline gelmiş durumda. Sektör ve rekabet büyüdükçe, fiyatlar düşmekte, fiyatlar düştükçe de kullanılan malzeme ve içindekilerin kalitesi de azalmakta. Haliyle kalite ve malzeme yapısı düştükçe aksesuar kullanımı ve seçimi konusunda bilmemiz gereken birçok şey ortaya çıkmıştır.

Özellikle aksesuar deyince akla ilk gelen takılar oluyor. Bayanlar özellikle aksesuar kullanma konusunda erkeklerden daha tecrübeli ve istekli. Bayanların tercih ettiği takılar zaman zaman imitasyon olabiliyor. Kalitesiz imitasyon ürünlerde cilt ve deride alerji yapma riski taşıyor. Özellikle herkesin bildiği küpeler, eğer ki gümüş değil de imitasyon bir üretim ise kulakta mikrop kapma ve alerji yapma gibi birçok riski de beraberinde getiriyor.

Nasıl Uyumlu Aksesuar Seçebilirim?

Aksesuar aslında kıyafet ve bizimle uyuşan, bizleri tamamlayan eşyalardır. Ruh halimize bağlı olarak, günün ve anlamına göre veya gideceğimiz yerin durumuna göre farklılık gösterebilir. Aksesuar seçerken tamamen kıyafetimiz ve o gün ile uyumlu olmasına dikkat etmemiz gerekir. Örneğin bir akşam yemeğinde daha lüks ve göz dolduran aksesuarlar seçilebilir. Günlük aktivitelerimizde ise sıradan bir güneş gözlüğü veya bileklik takılıp evden çıkılabilir. Aslında aksesuarlarımızın bu tür kapatıcı ve tamamlayıcı özelliğini iyi kullanan bayanlar şık görünümleri ile göz doldurmaktadırlar. Küçük dokunuşlar ile son derece göz dolduran giyim becerilerini sergileyebilirler. Erkekler için ise aksesuar fazla geniş kapsamlı değildir. Daha çok güneş gözlüğü, saat, kolye veya bir bileklik ile sınırlıdır diyebiliriz. Birde unutmamamız gereken ve erkeğin olmazsa olmazlarından cüzdan da erkeğin bir numaralı aksesuarlarından biridir diyebiliriz. Sizlerde aksesuar seçiminde ve kullanımda bu tür püf noktalara dikkat ederek şık görünebilirsiniz.

Bayan Aksesuarlar

2013 Yılı Aksesuar Seçimi

Seneler ilerledikçe aksesuar seçimleri özgün bir hal aldı diyebiliriz. Aslında bu tercih meselesi olsa dahi genelleme yaptığımızda kişiliğimizi ve benliğimizi aksesuarlarımız ile karşı tarafa tanımlıyoruz diyebiliriz. Bu da farklı ve özgün aksesuar seçimlerinin ortaya çıkmasını sağlıyor. Yaşça olgun bir bayan deri bir bileklik takabiliyor. Örneğin genç bir bayan 80’lerin modası bir güneş gözlüğü tercih edebiliyor. Seneler ne kadar geçerse geçsin aksesuar seçimleri daha çok insanların kendilerine özgü ve benliğini yansıtan giyim aparatları olduğu değişmeyecektir.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git