Anasayfa » Sağlık » Adet Ağrılarına Çözüm

Adet Ağrılarına Çözüm

Biz kadınların adet dönemleri meşhurdur. O dönemde gereğinden fazla duygusal, sinirli, aç ve gereğinden fazla kızgın oluruz. Kısacası dengesiz bir ruh halimizin yoğun olduğu regl döneminde, en çok yakındığımız şey ise adet ağrıları olur. Birçoğumuz ağrı kesicilerle bu ağrıları kısa süreli olarak geçirmeye çalışır ve bunu başarırız. Peki, adet ağrılarına çözüm olarak ne yapılmalı? Bitkilerle adet ağrılarına çözüm bulunabilir mi?

Adet döneminiz fazla sancılı geçiyorsa, o dönemde sıcak su torbaları ve ağrı kesiciler, sizin en iyi dostunuz olur. Eğer ağrılardan kurtulmak istiyorsanız, karnınızı ve ayaklarınızı sıcak tutmanız gerektiğini unutmayın. Ayrıca sırtınız ve böbreklerin olduğu bölgeler de adet döneminde mutlaka sıcak tutmanız gereken yerlerden biridir. Adet döneminiz boyunca, ayağınızdan çoraplarınızı eksik etmeyin. Bitki çayları, özellikle melisa çayı, adet ağrılarının giderilmesi için birebirdir. Sakinleştirici ve dinlendirici etkisi bulunan melisa çayı, adet ağrılarına doğal çözüm arayanlar için iyi bir alternatiftir.

Adet Ağrısı

Mümkün olduğunca temiz hava almaya özen gösterin. Hatta adet dönemi boyunca sabahları hafif tempoda bir yürüyüş, sancıların oluşmasını büyük ölçüde engelleyeceği gibi, bir de daha rahat bir adet dönemi geçirmenize yardımcı olacak. Ağrı kesicilerin ölçüsünü abartmayın. Geçmeyen ağrılar için üst üste 2-3 hatta daha fazla ağrı kesici almak hiçbir işe yaramayacağı gibi, vücudunuza ve sağlığınıza da zarar verecektir. Sıcak bir duş çok iyi gelecektir. Küvette yatma şansınız varsa, birkaç damla lavanta yağı damlatarak,adet stresini azaltabilirsiniz.

Ayrıca adet ağrıları için şu yazılarımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Şiddetli Adet Ağrısının Nedenleri

Ağrılı Adet Sancısı

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git