Anasayfa » Moda » Abiye Elbise Seçimi

Abiye Elbise Seçimi

Bayanların kendilerine verdikleri önemin en belirgin göstergesi olarak kabul edilen kıyafetlerine birde özel gecelerde şık görünüm kazanma arzusu eklendiğinde abiye elbise seçimi çok daha zor bir hal almaktadır.

Bayanlar katılacakları özel davetlerde giyecekleri kıyafetlerinde adeta birbirleriyle güzellik ve şıklık yarışına girişmektedirler. Bayanların böylesine önem verdikleri kıyafetlerini tasarlayan firmalarsa her sezon tasarım harikası koleksiyonlarla hanımları büyülemeyi başarmaktadırlar. Abiye sektörünün gelişmesiyle birlikte daha modern tasarımlar ortaya çıkarken bayanlarda bu birbirinden güzel kıyafetleri şıklıklarına şıklık katmak için kullanmaktadırlar. Abiye kıyafet denildiğinde ilk akla gelen düğün, nişan, balo, kokteyl gibi organizasyonları da içine alan özel geceler akıllara gelmektedir.

Abiye elbiseler gösterişli ve zarif modellerden oluşurken her sezon kendi moda trendini de oluşturmayı başarmaktadır. Bayanların firmalar tarafından oluşturulan onlarca model arasından seçim yapmakta yaşadıkları sıkıntı hepimiz tarafından bilinmektedir. Abiye elbise seçimi zor görünmesine rağmen doğru seçimler sizi gecenin ışık saçan ve tüm bakışların üzerinizde toplandığı bayanı yapmaya yetecektir. Katışacağınız organizasyonun çeşidi abiye elbise seçiminde ilk dikkat etmeniz gereken nokta olacaktır.

Abiye Elbise Seçimi

 

Yılın her mevsiminde gerçekleştirilen düğünlerde kullanacağınız abiye kıyafetlerinizde mekana göre seçimler yapmanız çok doğru olacaktır. Kır düğünlerinde seçilecek abiye mutlaka rahat olan uçuş uçuş elbiseler arasından seçilmelidir. Kır düğünlerinde kabarık ve rahatsız olan elbise modellerini tercih etmeniz rahat olmanızı engelleyecektir. Kır düğünü için seçeceğiniz abiye elbiseler satenin parlaklığını ve şifonun hafifliğini yaşayacağınız düz veya çiçeklerle bezenmiş modeller arasından seçilmelidir. Balo salonlarında gösterişten taviz vermeyeceğiniz birçok elbise modelini kullanmanız mümkün olacaktır. Balo salonlarındaki davetlerde balık etek formunda tasarlanmış uzun straplez elbise modelleriyle birlikte prensesleri andıran kabarık modelleri de tercih edebilirsiniz. Pulların verdiği ışıltılarla bezenmiş tek omuz elbiselerde balo salonlarına uygun tarzda abiyeler arasında yer almaktadır. Nişan törenlerinde kullanacağınız elbiselere nişan sahibine yakınlığınız abiye seçiminde önemli detaylardan biri olmakla birlikte bu merasimin çok özel olduğu unutulmamalıdır.

Nişanda abiye seçiminde dar kısa modeller, dar kabarık kısa modeller yada dar ve uzun modellerden oluşan straplez, askılı, tek omuz, uzun kollu, kolsuz modeller tercih edebilirsiniz. Okul mezuniyetlerinde genç kızlarımıza straplez dar ve kabarık modelleri seçmelerini öneririm. Mezuniyet töreninde abiye seçiminde fazla abartıya kaçmamak gerekirken fiziğinize yakışacak dantel kumaşlardan hazırlanan şık ve zarif bir görüntü sergilemenizi sağlayacak birçok modelde seçebilirsiniz. Ayakkabılarınız elbisenizi gösteren en önemli aksesuarlardan biri olmakla birlikte mekana ve elbisenize uyumuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Sizler tavsiyemiz sade elbiseler seçiyorsanız gösterişli ayakkabılar, gösterişli elbisenizle de sade ayakkabılar tercih etmeniz olacaktır.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git