Anasayfa » Moda » 2014 Gotik Modası

2014 Gotik Modası

Geçmişten günümüze gotik tarzı denildiğinde ilk akla gelen siyah renk ve karanlık bir dönem olmuştur.

Son birkaç yıldır kendisini giyim trendlerinde kendini göstermeye başlayan gotik modası 2014 yılında bayan kıyafetlerinde değişik tasarım ve ismi duyulduğunda ilk akla gelen siyah renkle öne çıkacaktır. Mistik bir renk olan siyahın en çok gotik giyim tarzını benimseyen bayanlara yakıştığını düşünüyorum. Bu trendi takip eden bayanlar 2014 yılında siyah rengi uzun bordo deri eldivenlerle kullanırken dudaklarda da bordoyu ve kırmızıyı görmek kaçınılmaz olacaktır. Bu moda akımı kıyafetleri, saçları ve makyajıyla her ortamda fark edilen bir trend haline gelmiş bulunmaktadır.

Gotikler bu sezon deri etek, deri pantolon, deri ceket, dantel elbiseler, dantel bluzlar, şifonlar, tüller giyerek kendilerini gösterirken ayakkabılarda uzun deri, kısa deri çizmelerin yanında platform topuklar zımba detaylarla bu sezon gotik modasının en seçkin modelleri olacaktır. Bunun yanında 2014 kış sezonunda uzun siyah dar kesim paltolar bu modaya yön verecektir. Gotik tarzında ana renk her zaman siyah olmuştur. Siyaha farklı renk alternatifi dudaklarınızda kullanacağınız bordo ve kırmızı rujlarla tamamlanabilir. Siyah rengi hareketlendirmek için kürklerle, kadifeyle, tüllerle ve dantellerle kombinler hazırlayan tasarımcılar bu kumaşları transparan detaylarla birlikte kullanarak gotik modasının asaletini kuvvetlendirmişlerdir.

Gotik Modası

Gotik modasında bu yıl siyahın yanında mor, pembe, beyazla kombinlenen kıyafetler oldukça sık olarak kullanılacaktır. Bu modanın vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan dantel çorapları olmazsa olmazları arasında yer alırken aksesuarlarda ise uzun ve üst üste takılan zincirler, zincirlere takılı tüyler bayanların boyunlarını süsleyecektir. Gotik modası hem spor hem klasik giyim tarzına da hitap eden modelleri ile bu tarz giyinmeyi seven bayanları etkilemeye devam edecektir.

Gotik modası hakkında daha fazla için Gotik Modası yazımızı okuyabilirsiniz.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git