Anasayfa » Otomobil » 2014 Chevrolet Corvette Stingray

2014 Chevrolet Corvette Stingray

2014 model Chevrolet Corvette Stingray ön incelemesi ile karşınızdayız. Otomobiller geçmişten bu yana insanoğlunun hayatını kolaylaştıran ve kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir binektir. Tabi ki eski dönemlerde çıkarılan otomobillerle günümüzde piyasaya sürülen otomobiller aynı değillerdir. Çünkü eski zaman otomobiller kullanıcıya gereken konforu, güvenliği ve sürüş keyfini vermemekteydi. Fakat bu gibi olumsuzlukların da elbette bir sebebi vardı. Bu sebep ise teknolojinin o zamanlar gelişmiş olmamasıydı. Fakat teknoloji yıllar geçtikçe kendini geliştirdi ve yeniledi. İnsanoğlu ise bu gelişmeler sonucunda rahat bir hayata kavuştu. Bugün çevremize baktığımızda eski model arabalar pek görememekteyiz. İşte teknoloji sayesinde insanoğlunun refah seviyesi yükseldi ve daha mükemmel bir hayata kavuştu.

Eskiden arabalar insanlar için bir amaçtı ve insanlar bir araba sahibi olmak için çok çalışırlardı. Fakat günümüzde otomobil insanlar için bir amaç değil araç konumuna gelmiştir. Yani her 5 bireyden 2 sinin bir arabası mutlaka var ve araç alımı artık çok zor bir şey değildir. İnsanlar bu rahatlığın verdiği durumdan ötürü ortalama 2 ya da 3 senede araçlarını yenilemektedirler. Elbette iyi bir almak araç zor ve meşakkatli bir iştir. Bu yüzden bir birey araba almadan önce muhakkak araştırma yapmalıdır.

Günümüzde en çok kullanılan araçlardan biri Chevrolet marka araçlardır. Bu araçlar gerçekten iyi bir kullanıcı kitlesine hitap eden, kullanışlı, sağlam ve konforlu araçlardır. Chevrolet sürekli kendisini yenilemekte ve geliştirmektedir. Bu sayede istediği kullanıcı kitlesine ulaşarak ne kadar deneyimli olduğunu kanıtlamıştır. Chevrolet şu aralar yine piyasaya süreceği 2014 model aracıyla gündemdeki yerini korumaktadır. Aracın modeli Corvette Stingray olarak adlandırılmaktadır. Aracın resimlerine bakıldığında ne kadar müthiş bir izlenim verdiğini rahatça görebiliriz. Önceki modellere nazaran gerçekten bir tasarım harikası olduğunu belirtmemek mümkün değildir. Bu araç Chevrolet markasının 7. Nesil otomobilidir.

2014 Chevrolet Corvette Stingray

Led gündüz farlarına sahip ön aydınlatma sistemi ve alan olarak gerçekten geniş ön hava girişi sayesinde SRT Viper’ı andıran bu otomobilde karbon fiber olan motor kaputuna hava çıkışları eklenmiş durumdadır. Arka tamponun alt kısmında, difüzörün konumlandırıldığı alan siyah olarak bırakılırken, egzoz sistemindeki dörtlü çıkış yine ortaya eklenmiş vaziyettedir. İç mekanda kalitenin artırıldığı genel olarak belli olsa da yerleşim konusunda büyük bir değişim yok gibi gözüküyor. Tasarımı değiştirilen direksiyonun simidi daha spor durmaktadır ve direksiyonun merkez kısmı biraz büyük tutulmuştur. Gösterge tablolarının, orta konsoldaki dokunmatik ekranın, metal pedal setinin deri döşemelerle ve karbon fiberlerle döşeli olması da otomobile ayrı bir hava katmaktadır. Otomobilin ağırlık dağılımının ise %50- 50 olduğu açıklandı. 6.2 litre hacimli bir v8 motora sahip bu aracın verdiği beygir gücü kullanıcıya gerçekten iyi bir sürüş keyfi yaşatacaktır. 0 dan 100 km/s ulaşma süresinin 4 saniye olduğu belirtilmektedir. Manuel şanzıman tipinde 7 ileri vites olması ise arabaya katılan ayrı bir güzellik.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git