Anasayfa » Genel » 2013 Ziraat Bankası Personel Alımı

2013 Ziraat Bankası Personel Alımı

Ziraat bankası hepimizin bildiği üzere Türkiye’nin en önemli bankalarından bir tanesi. Günden güne büyüyen bu banka Türkiye’nin lokomotifi haline geliyor. Bu bankada çalışmak çoğu kişinin istediği bir şey. Yaklaşık 500 şubesi bulunan banka büyüme kapsamında yeni şubeler açacak. Ayrıca İstanbul Finans Merkezi’ne taşınma projesi de mevcut. Haliyle toplu personel alımı da söz konusu. Yaklaşık 3.200 personel alımı gerçekleşecek. Adaylar sınava tabi tutulacak ve uygun olanlar işe alınacak. Banka Avrupa’daki çoğu bankanın aksine işçi çıkarmak yerine toplu alım gerçekleştirmekte. 4 senelik üniversite mezunlarının yanı sıra 2 yıllık yüksekokul mezunları da iş başvurularına kabul edilecek. Böylece genç nüfusa istihdam sağlanmış olacak.

Sınav üniversite mezuniyetlerine göre 3 ayrı bölümde yapılacak. İç kontrolör ve müfettiş yardımcısı pozisyonları için iktisadi ve idari bilimler, hukuk ve mühendislik dallarında sınavlar yapılacak. Sınavı kazanan adaylar özel bir eğitimle alanlarından uzman haline getirilecek. Banka asistanı ve uzman yardımcılığı sınavları herhangi bir üniversite mezuniyetiyle başvurulara açık halde olacak. Adaylar sınavdan önce hangi merkezde sınava gireceğini kontrol etmelidir. Müfettiş yardımcılığı sınavı 7 şehirde, banka asistanlığı sınavları ise 21 şehirde yapılacak. Sınavlarda başarılı olanlar Ziraat Bankası Bankacılık Okulunda özel bir eğitim aldıktan sonra göreve başlayacak.

2013 Ziraat Bankası Personel Alımı

Banka 500 servis görevli alacak. Bunun için bazı koşullar gösterilmiş. Öncelikle aday bankanın şubesinin bulunduğu ilçede ikamet edecek. İl için tek tercih yapabilecek. Aday bankanın kararıyla tercih ettiği ilin herhangi bir ilçesinde görevlendirilebilecek. Mülakatlar sonucu başarılı olanlar sadece tercih ettikleri ilde görev yapabilecek, herhangi bir tayin söz konusu olmayacak. Sınavlar yazılı ve mülakat şeklinde gerçekleşecek. Yazılı sınavlar 21 merkeze yayılacak. Adaylar belirlenen sınav merkezinden başka bir yerde kesinlikle sınava giremeyecek. Banka olası bir durumda sınav yerleri değişikliği yapabilecek ve bunu duyuracak. Mülakatlar bizzat banka tarafından gerçekleştirilecek.

Adaylarda aranan hususlar şunlar: TC vatandaşı olmak, 01.01.1982 sonrası doğumlu olmak, kamu haklarını kullanabilmek, TCK’nın 53. maddesine uygun olmak, erkekler için işe başvuru sürecinden önce askerliğini tamamlamak.

Benzer konular

Yorumlar (1)

Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git