Anasayfa » Güzellik » 2013 Yılı Makyaj Trendleri

2013 Yılı Makyaj Trendleri

2013 yılında güzelliklerini ön plana çıkarmak isteyen bayanlar için makyaj trendlerini araştırdık ve bu yıl güzelliklerine güzellik katmak isteyen bayanlar için hangi renklerin, hangi seçeneklerin, hangi ton ve tarzların favori olacağına gelin birlikte bakalım.

2013 yılında makyaj modasına baktığımız zaman sadelik kavramının şatafat ve gösterişten oldukça önde olduğunu görüyoruz. Bu yılın makyaj trendini sadeliğin büyüsü olarak tanımlayabiliriz. Ağır tonlar, göze çarpan renkler bu yıl makyaj modasından çok uzak olacak. Fuşya rujlar, pembe allıklara bu yılın makyaj trendlerinde maalesef ki rastlamıyoruz. Tüm bu cafcaflı renk tercihlerin aksine, 2013 yılında soft, yumuşak, belli belirsiz renkleri kullanarak bayanların masumiyetinin ön plana çıkarılması hedefleniyor.

2013 Yılı Makyaj Trendleri

Bu yıl makyaj modası, pudra ve fondötenden de uzak kalıp doğallığı göstermenin savunucusu. Eğer yüzünüzde sizi çok rahatsız eden lekeler var ise cilt tonunuza en yakın fondöten ve pudradan çok ince bir tabaka sürmelisiniz. 2013 yılının trend bayanlarının yüzüne renk getirecek favori ton ise şeftali tonları. Allıklarınızı bu yıl şeftali tonlarından edinmeniz tavsiye ediliyor.

Göz makyajını ağır bir şekilde tamamlamayı tercih eden bayanlara önerimiz ise dudaklarına sadece renksiz nemlendirici dudak koruyucu tercih etmeleri. Bu size hem asil bir görüntüye sahip olmayı hem de 2013 trendlerini yakalamış olmayı getirecek. Ya da dudaklarınıza tercih edeceğiniz toprak rengi koyu bir ruj var ise, gözlerinizi doğal güzelliğine bırakmalısınız. Fakat bu yılın tüm bu sadelikten uzak geçmeyen bir modası var ki o da kırmızı rujun cazibesi.. Kırmızı ruj hiçbir zaman eskimeyecek ve mutlaka her bayanın makyaj çantasında bu yıl da yerini alacak. Yine bunda da küçük bir önerimiz olacak, kırmızı ruju tercih ettiyseniz, gözlerinize sadece bir maskara uygulayarak kirpiklerinizi ön plana çıkarın, onun haricinde gözlerinizi doğal güzelliğine bırakın. 2013 yılında sade kalın ve gerçek güzelliğinizi ön plana çıkarın!

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git