Anasayfa » Moda » 2013 Uzun Etek Modelleri

2013 Uzun Etek Modelleri

Daha geçen sene 2013 yılının uzun etek modelleri aslında modacılar tarafından belirlenmiş, podyumlarda da boy göstermeye başlamıştı. Özellikle ilk bahar ve yaz aylarının gelmesi ile etek satışlarının artmasının sebeplerinden biri, bayanlar için daha rahat kullanım olmasıdır. Bu sebeple 2013 yılının en çok satan uzun etek modelleri, online satış sitelerinde ve mağazalarda vitrinleri süsleyecektir. Kış aylarında ne kadar pantolon tercih edilse de bayanlar için ayrı bir yeri olan eteğin yerini tutmamaktadır. Bu sebeple bayanlar kış aylarında bol kesim uzun etekler tercih etmesinin sebebi içlerine tayt veya külotlu çorap ile giymeleridir.

Yaz aylarında ise daha çok dar kesim uzun etekler tercih edilmektedir. Özellikle kısa boylu bayanların tercih ettiği uzun etekler, bayanların giydiği topuklu ayakkabıyı gizleyerek kamufle etmektedir. 2013 yılının en çok satan uzun etek modelleri arasında uzun çizgili ve desenli modeller yer almaktadır. Bunun yanı sıra göze çarpan diğer uzun etek modelleri ise vazgeçilmez renklerden biri olan siyah ve koyu tonlarında olduğunu görüyoruz. Birçok modacı tarafından da koyu renkler özellikle özel günlerde seçilmesi tercih ediliyor. Ancak renkli 2013 uzun etek modelleri ise gündelik hayatta kullanım amacı ile tercih ediliyor.

2013 Uzun Etek Modelleri

2012 yılında patlama yapan ve daha çok eski yıllardaki moda kesimlerini anlatan yüksek bel uzun etek modası, 2013 yılında da adından söz ettireceğe benziyor. Üstten dar kesim bele kadar uzanan ve alta doğru indikçe bollaşan, özellikle etek uçlarında desenlerin ve tribal çizimlerin yer aldığı bu etek modelleri, 2013 yılının en çok beğenilen uzun etek modelleri olacağı modacılar tarafından dile getiriliyor. Daha farklı modeller arasında ise yine yüksek bel kesimli olmak üzere belden kemerli modeller göze çarpıyor. Bu modeller özellikle 80’ler 90’ların havasını yaratmakta ve yaşatmaktadır. Moda dünyasında özellikle son yıllarda daha çok eski günlere yönelik moda takvimleri ve kesimleri tercih edilmekte. Daha çok eski dönemlere ait moda rüzgarlarının eseceği ve o dönemleri anlatan kesimler ile bolca karşılaşacağımız kaçınılmaz.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git