Anasayfa » Moda » 2013 Sonbahar Modası

2013 Sonbahar Modası

2013 sonbahar koleksiyonu ünlü firmalar tarafından çeşitli defileler ile tanıtıldı. Bu tanıtımlarda dikkatleri çeken 17. yüzyıl nostaljisi olan Barok tarzının gayet seksi ve gizemli havasının sezonun trendine yansımasıydı. Kadifelerin, dore nakışların, şifon ve siyah dantellerin çok fazla dikkat çektiği bu tarz ile kendinizin eski dönemlere ait bir prensesmiş gibi bir hisse kapılabilirsiniz. Bu tarzın en önemli tasarımcıları ise Dolce & Gabbana, Ralph Lauren, Balmain markaları. 1940’larda ortaya çıkan kadınsı, seksi ve bir o kadar da farklı bir stili temsil eden peplum modası, 2013 sonbahar sezonunda moda dünyasına tekrar geri döndü.

Yıllar öncesinin modası olan peplumlar önceleri yalnızca ceketlerin uçlarında bazı zamanlar kollarda olan volanlar şimdi eteklerde, bluzlarda her yerde mutlaka ince vücutluların tercih etmesi gereken bir modeldir. Beli ince gösterir. Fakat kalın beli olan bayanlara önerilmez. Peplum bluzların altına dar kalem, dar mini etek modelleri, dar pantolonlar tercih edilmelidir. Peplum etekler ise düşük bel olmamalı ve üste giyilen bluz içe sokarak kullanılmalıdır.

2013 Sonbahar Modası

Retro tarzı kemerleri dar bir etek veya elbisenizin bel kısmına taktığınızda tarzınızın farklılığı girdiğiniz her ortamda fark edilecektir. Deri modeller her sonbahar -kış döneminde son modadır. Fakat 2013 modasında derinin yeri bir başka. Hür, kışkırtıcı, şık, soylu, çekici, büyüleyici, çılgın herkes için uygundur deri kıyafetler. Hemen hemen her markanın koleksiyonunda mutlaka deri tasarımlar karşımıza çıkar. Biraz folklorik, biraz etnik ayrıntılar taşıyan bedevi tarzı, bizleri nostaljik esintisiyle geçmişten geleceğe doğru yol aldırıyor.

Püsküllü kıyafetler, etnik motifli şallar, örme pançolar, bol duran hırkalar, çiçek desenli pantolonlar, etekler,  , botlar, parmaksız örgü eldivenler bu akımın en önemli detayları arasında. Beden ölçümüzden birkaç beden büyük giyinmek, 2013 sezonunda hem farkındalık hem de ‘stylish’ bir görüntü elde etmemizi sağlıyor. Bol pantolonlar, kazaklar ve paltolarla kendinizi rahat hissedeceğiniz kesin. Şık olmanız ise tamamen bu trendi doğru kullanılması ile alakalı. Yaz sezonunun çiçek desenleri sonbahar sezonu modasında da karşımıza çıkıyor. Fakat bu kez çiçek motifleri canlı renklerle değil, kış mevsiminin sıkıntılı, karanlık, koyu renkleri ile karşımıza çıkıyor.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git