Anasayfa » Otomobil » 2013 Skoda Octavia

2013 Skoda Octavia

Neredeyse tüm özellikleri elden geçirilerek her şeyiyle yenilenen 3. nesil 2013 Skoda Octavia, D sınıfında büyük bir iddia ile tüketicilerin beğenisine sunuldu. Artık daha büyük ve daha geniş ama buna rağmen ikinci nesil Octavia’ dan 120 kilogram daha hafif bir 2013 model Octavia var karşımızda. Görüşü rahatlatan konforlu panjuru, daha küçük farları ve dinamik duruşuyla, yeni nesil bir yatırımın ürünü olduğunu herkese göstermek istiyor yeni Octavia. Bu yüzden ailenin en genç üyesi olarak, sınıfındaki tüm otomobiller ile arasındaki nitelik farkını, kapasite ve sürüş hakimiyeti olarak açık bir şekilde ortaya koymayı hedefliyor.

Sportif ve ağırbaşlı bir görünüme sahip yeni Octavia, yan profilden bakıldığında Jettayı andıran atak stiliyle, kendisinden bir üst sınıf arabaya yakışacak tüm etkiyi sahibi olacak sürücülerine sunmaya hazır. Ama kim bilir yine de sadık Skoda takipçileri,farklı otomobilleri andıran tasarım özellikleri nedeniyle, 2013 modelinde özgün Octavia tasarımına sadık kalınmasını isteyebilirlerdi diye düşünmeden edemiyorum.

Yeni Octavia’ nın dışındaki kararında çekicilik, kabin içine girildiğinde de işlevsellik olarak devam ediyor. Üç kollu yeni nesil direksiyon, metalik kaplamalı aksamlar, araç içi eğlencenin olmazsa olmazı multimedya araçları ve opsiyonel panoramik cam tavan, yeni Skoda Octavia’ yı 2013 yılının en merakla beklenen otomobillerden biri haline getiriyor. Octavia’ nın üstün özellikleri sadece bunlarla da sınırlı değil: Adaptive Cruise Assistant ( akıllı seyir kontrolü ) yolculuklarınızın asla vazgeçemeyeceğiniz co-pilotu olmaya aday.

2013 Skoda Octavia

Automatic Parking Assistant ( Otomatik Park Yardımcısı ) da hem araba kullanamaya başlayan yeni yetme genç kullanıcıları, hem de tecrübesiz bayan sürücülerini rahatlatmaya yönelik mükemmel bir yardımcı. Intelligent Light Assistant ( Akıllı Far Yardımcısı ) ise, ben dahil bir çok kişinin en büyük problemlerinden biri olan, karşıdan gelen araba algılandığında uzun hüzmeli farlardan kısa hüzmeli olanlara geçilmesini sağlayan bize sadık bir yardımcı. İşte, bu üstün özelliklerin tamamını kapsayacak nitelikteki Skoda Octavia, dört adet benzinli, dört adet dizel, bir adet doğal  gazlı modelle ve 9 farklı motor seçeneğiyle, tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Ayrıca tercih edeceğiniz her motorda, araç sahipleri manuel yada otomatik DSG şanzıman seçimlerini de gerçekleştirebiliyorlar.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git