Anasayfa » Otomobil » 2013 Renault Clio 4

2013 Renault Clio 4

Pek çok teknolojik yenilikle gelen yeni Renault Clio 4, 29 Bin TL’den başlayan fiyatlarla satılacak. Renault, Clio’nun yeni modelinde donanım standartlarını yükseltirken, tasarımında da radikal değişiklikler yaparak son derece şık ve sportif bir otomobil ortaya çıkarmış. Genellikle uygun fiyatı ve yakıt ekonomisi ile ön plana çıkan Renault Clio bu yeni görünümüyle, pahalı spor arabalardan geri kalmıyor.

Joy, Touch ve Icon olmak üzere 3 farklı donanım seçeneği ile satışa sunuluyor. 3 benzinli ve 3 dizel motor seçeneği mevcut. Energy kodunu taşıyan 75 ve 90 beygir gücündeki 1.5 dCi dizel motor, yakıt ekonomisi sağlayan yeni teknolojileri sayesinde 100Km’de 3,2 Km tüketim gibi müthiş bir performans gösteriyor.

Orta konsolda bulunan 18cm büyüklüğündeki ekrandan yol bilgileri ve müzik gibi pek çok bilgiye ulaşılabiliyor. Ön yüzde USB ve Bluetooth bağlantısı bulunmakta, telefon rehberi senkronizasyonu ve eller serbest telefon görüşmesi yapılabilmektedir. Joy ve Touch modellerinde Anahtarsız Kart Sistemi, Icon modelinde ise Eller Serbest Kart Sistemi sunulmaktadır.

2013 Renault Clio 4

Önceki modelinde olduğu gibi, Renault Clio 4’te EuroNCAP çarpışma testlerinde 5 yıldız almıştır. Yeni Clio’da ise Renault güvenlik seviyesini bir adım ileriye taşıyor. Yolcuların daha etkin korunması için Yeni Clio baştan aşağı son teknolojik koruma sistemleri kullanılarak tasarlanmıştır. Renault’nun yenilikçi tasarımlarından biri olan Fix4sure teknolojisi ile emniyet kemerinin altından kaymayı engelliyor. Yeni Clio, aynı zamanda çocuk koruma derecelendirmesinde sınıfındaki en iyi dereceye sahiptir.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git