Anasayfa » Moda » 2013 Perde Modelleri

2013 Perde Modelleri

Ev dekorasyonun önemli detaylarından biri olan ve evin görselliği konusunda ilk göze çarpan ev aksesuarların başında gelen perdeler, 2013 yılında her sene olduğu gibi kendini yenilediğini görüyoruz. Özellikle 2013 yılı perde modelleri arasında marka olarak kendinden söz ettirmiş Taç Perde Modelleri, şıklığı ile göz dolduruyor. Bayanların özellikle marka tutkunu olması ve ev dekorasyonu konusunda titiz davranmaları da bu sektörde rekabeti getirmiş, sektöre rekabetin gelmesi ile birlikte kalitede gözle görülür şekilde artmıştır. Kısacası bu rekabet, 2013 yılının en şık perde modellerinin oluşmasına neden olmuştur.

2013 Yılı Perde Seçimi

Perde seçimi daha çok ev dekorasyon ve renk uyumu ile alakadır. Bildiğiniz üzere perdeler evin giysisi vazifesini görürler. Bu sebeple evin iç ve dış dekorasyonuna göre, evde bulunan aksesuar ve dizaynına göre farklı renk ve modellerde perde seçimleri yapılabilir. Özellikle 2013 yılının favori perde modelleri, farklı odalarda kullanılan ve o odayı yansıtan perde dizaynlarıdır. Bu şekilde ev dekorasyonu detaya indirgenmiş olarak daha çok özgün ve özgür bir ruh arz eder. 2013 yılının tercih edilen perde modelleri, iç mimarların tavsiyeleri ile birlikte daha çok işçiliği ön plana çıkaran ve görsellik açısından dolgun gözüken perdeler  yer almaktadır.

2013 Perde Modelleri

2013 Yılı Perde Seçimi İle İlgili Öneriler

Özellikle perde seçimi yaparken, ev dekorasyon ve aksesuar eşyalarının zıt rengi tercih etmeyi unutmayınız. Bu tercih sonucu odaya girildiğinde ilk dikkati çeken perdeler zıt renkte olması sebebi ile yine zıt renkte olan ev dekorasyonunu ön plana iter. Bu sayede odanın içerisindeki boğukluk ortadan kaldırılmış olur. Örnek verecek olursak klasik bir dekora sahip olan evde koyu renkler hakimse, perde seçimi yaparken daha bir canlı renk veya özellikle kırmızı rengi tercih edebiliriz.

2013 Taç Perde Modelleri

Taç perde modellerinde bu sene oldukça rastladığımız, tül perdelerde geometrik desenlerin sıkça kullanıldığı, bu yöntemle hem ev görünümüne hem de perdelerdeki şık görünümün ön plana çıkması sağlanmıştır. Özellikle irili ufaklı dairelerin yer aldığı tül perdelerde, gelin duvağı gibi pencerenin üst kısmından alta doğru toparlayarak şekil verebilirsiniz. 2013 yılında en çok satan perdeler arasına girecek olan Taç kumaş perdeleri ise daha çok çiçek desenli ve zengin renk uyumu ile evin neşesi görünümüne sahip. Özellikle zıt uyumlu renk ve dekorasyonu seven kişiler için bu perdeler tercih edilmesi bekleniyor.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git