Anasayfa » Otomobil » 2013 Mercedes Benz M Serisi

2013 Mercedes Benz M Serisi

2013 Mercedes Benz M serisi, lüks SUV modellerinden vazgeçemeyenlerin gözdesi olacak nitelikte özelliklere sahip olarak üretilmiş.

Seriye eklenen özelliklerin en dikkat çekenlerinden biri de yeni off-road opsiyonu oldu. Bu opsiyon, seriye, özellikle engebeli ve çamurlu arazilerde iki seviyeli ara şanzıman ve araç yüksekliğini ayarlanabilir yapan süspansiyonları ile esneklik kazandırmış. Seride, her ihtiyaca uygun motor seçenekleri sunuluyor. İç dizaynlar oldukça lüks ve kaliteli olarak tasarlanmış. Bu serinin sunduğu araçlar için, 5 kişi kapasitesine sahip orta boy SUV grubu denilebilir. 19 inçlik tekerlekler, son derece heybetli bir görünüm katıyor. Sunroofa sahip araçlarda, otomatik bagaj kapısı, otomatik klima ayarı ve sis farları mevcut. Direksiyon ayarlanabilir olarak tercih edilmiş. Arka koltuklar kaydırılabiliyor. Ayrıca koltuklar elektrikli ve ısıtmalı olarak araçlara eklenmiş. Kaliteli elektronik arayüz kullanılmış. Telematik sistemi ve bluetooth, telefon ses bağlantısı da tüm seride mevcut. Radyosu HD özellikli ve USB girişi eklenmesi de unutulmamış.

2013 Mercedes Benz M Serisi

Serideki modeller arasında özellikler değişiyor. Kişilerin ihtiyaçlarına göre karar verebilmeleri için seçenekler geniş tutulmuş. Ancak tüm modellerde güvenlik sistemleri aynı tutulmuş. Antilock frenler serinin tüm modellerinde kullanılmış. Buna ek olarak, birçok güvenlik önlemi seriye eklenmiş. Araçlar, olası bir kazayı önceden fark ederek, sürücü ve yolcuların güvenliği için, önceden hesaplamaları yapabiliyor. Ön, arka ve yan hava yastıklarına ek olarak, sürücü diz hizasında da hava yastıkları kullanılmış. Fren testlerinden bahsetmemek olmaz. Yapılan fren testlerinin sonuçları oldukça hayret verici ve başarılı olmuş. 100 kilometre hızla ilerlerken, 34.7 metre mesafede tamamen durabilmeyi başarmış olan araçlar, son noktada güvenlik sunuyorlar. İç dizaynı son derece şık olan serinin, iç kısımdaki ön panosu hafif oval biçimde tasarlanmış. Bu özellik ile de diğer Mercedes modellerinden ayrılıyor. Araçların içlerindeki sistemler, herkes tarafından rahatça kullanılabilmesi amacı ile rahatça anlaşılabilir şekilde dizayn edilmiş. Karmaşıklıktan uzak, sade ve kişileri yönlendiren bir sistem kullanılmış.

Kullandığı otomobilde, hızı, kaliteyi ve gücü bir arada isteyenler için yılın tercihi bu seri olacak gibi görünüyor. Fiyat olarak, sınıfındakilere göre pahalı olduğu söylenebilir. Ancak güvenilir Mercedes Benz otomobiller için bu fiyatları ödemeye değebilir.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git