Anasayfa » Moda » 2013 Kış Modası

2013 Kış Modası

2013 yılının kış moda defilelerine bakarsak Barok trendi ile fazlasıyla karşılaşırız.Kendini göstermeyi seven, abartılı ve ihtişamlı kişilerin trendi olan Barok, sosyeteyi ele geçirmiş durumda. 2013 yılının kış rengi olarak bordoyu gösterebiliriz. Aksesuarlar, atkılar, taytlar… Bordo rengi her yerde karşımıza çıkıyor. Sokak modasına göz atacak olursak daha çok genç kesimin tercih ettiği Kloş etekleri fazlasıyla görürüz. Gözümüze çarpan şey ise bu eteklerin boyudur. Geçen yılın modasından uzun olarak giymeye alışık olduğumuz bu etekleri bu kış oldukça kısa kullanıyoruz. Kloş etekler ağırlıklı olarak deri modelleri ile karşımıza çıkıyor. Ve bu yıl kısa etek altına yağmur çizmeleri giyme trendinin başladığı herkes tarafından fark edilebilir durumda. Anladığımız kadarı ile 2013 yılı zıt renklerin yılı değil.

2013 Kış Modası

Bu kış kıyafetlerde renklerin uyumu oldukça önemli. Örneğin; Natural renklerde mini etek giydiğiniz zaman altına toz pembe veya nude tonlarında topuklu ayakkabılar tercih etmeniz önerilir. Bu kış bol kesim pantolonlarla da oldukça karşılaştık. Sokak modasında bol kesim ve ispanyol paça pantolonlar yer etmiş durumda. Bu pantolonların altına giyilen topuklu ayakkabılar ile ölçülü bir görünüme sahip olabilirsiniz, ve iş hayatınızda oldukça şık görüneceğiniz bir kombin elde etmiş olursunuz. Bordo renkli taytları da unutmayalım. Daha önce söylediğimiz gibi 2013 kışını ele geçiren bordo rengini taytlarda daha yaygın olarak görüyoruz. Bordo renginin yanında Bu kış ağırlı olarak siyah rengi de, özellikle aksesuarlarda olmak üzere, çok kullanılan bir renktir. Kazaklar da tüvit dediğimiz kırçıllı kazak modelleri oldukça moda. Düşük omuz kazaklar da tercih edilebilir. Düşük omuz kazakların içine ne giyildiğine dikkat edilmeli. Sanılanın aksine düşük omuz kazağın içine kalın askılı şeyler giymek kötü bir görünüme sebep olmaz. Zaman zaman daha şık bir görünüm de yaratabilir.

Aksesuarlara göz atacak olursak , siyah rengin ağırlıkta olduğunu görürüz. Bu kış deri eldivenleri çok gördük. Deri eldivenler hem spor hem de çok şık bir görünü yarattığı için vazgeçilmez. Zımba, çivi vs gibi şeyler aksesuarla da çok kullanılıyor. Özellikle altın renginde olan ve genelde ayakkabı, çanta ve kemer gibi aksesuarlarda gördüğümüz bu detaylar birlikte kullanıldığında uyumlu bir şıklık yaratıyor. Uyumlu bir şıklık demişken, bu kış aksesuarların uyumuna dikkat edelim. Çok radikal kararlar vermek, bu yılın modasından uzaklaşmanıza neden olur. Bu yüzden özellikle kıyafetlerde ki renkler ve çanta – ayakkabı başta olmak üzere, uyumlu görünmeye özen gösterin.

Gece kıyafetlerine göz atarsak, sokak modasının aksine bordonun ağırlıkta olmadığı bir alan görürüz. Gece kıyafetlerinde Altın Çağı yaşanıyor desek çok yerinde olur. Altın sarısı başta olmak üzere gece kıyafetlerinde metalik renklerin ağır bastığını görürüz. Bu renklerin farklı ve cesur olduğunu düşünseniz bile, dikkat çekmek istiyorsanız ve modaya uygun şık bir görünüm elde etmek istiyorsanız, gece kıyafetlerinizde metalik renkleri tercih etmenizi öneririz. Altın sarısının parlaklığından çok rahatsız oluyorsanız, kullanacağınız aksesuarlarla bu parlaklığı belli oranda azaltmanız mümkün. O da sizin moda zevkiniz.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git