Anasayfa » Moda » 2013 Hırka Modelleri

2013 Hırka Modelleri

Kışın gelmesi ile birlikte soğukların da başlamasıyla yeni sezon moda olan hırka modelleri trendi yakalamaya çalışan bayanların 2013 sezonun en son modelleriyle bayanların beğenisine sunuldu. Ünlü markaların düzenlediği defileler ile tanıtılan hırka modelleri şıklıklarıyla bayanların ilgisini toplamayı başardı.  Bayan hırka tasarımlarında renk ve çeşitlilik açısından bir hayli geniş bir alana sahip olan hırka modelleri uzunlu kısalı, kalınlı inceli, şıkı sporuyla günlük yaşantınızda hem içinizi ısıtacak hem de şıklığınıza şıklık katacak. Alışveriş sitelerindeki en çok tercih edilen hırka modellerine bakacak olursanız bu sezonun hırka modası uzun hırkalar. Ayrıca bu uzun hırkaların içindeki kıyafetlerinizi çok fazla dikkat çekmemesi için gizleyebilirsiniz ya da tam tersine dikkat çekmek istiyorum diye düşünürseniz tabi o da tercihiniz hırkaya ve vereceğiniz modele göre size kalmış.

Her yıl trendin önemli unsurlarından birisi tabi ki renklerin ve tonların uyumlu olması. Ton ve renk uyumuna dikkat ederek içinizdeki kıyafetle hırkalarınız arasında bir kombin oluşturmanız tabii ki en uygun olanı. Satın alacağınız bir hırkayı kendinize yakışıp yakışmaması konusunda o hırkayı sizin tipinize uyan bir başkasının üzerinde düşünerek ona da yakıştırabiliyor iseniz kendiniz için seçmeniz en mantıklısı olacaktır.

2013 Hırka Modelleri

Bu kış her ne kadar çok fazla yağışlı geçmese de havalar çok fazla soğuk olmasa da hiç bir bayan ince hırkaların beden sıcaklığınızı koruyamamasına dayanamaz, modayı takip edeyim derken hastayım demek de çok sağlıklı olmaz. Geniş yakaları olan, kocaman cepli, uzun kollu, düğmeli ya da bağlamalı modeller diğerlerine göre daha çok tercih edilmektedir. Ayakkabı ile  içinizdeki kıyafetin uyumunu istiyorsanız eğer hırkanın önü açık olmalı. Hırka kapalı olacaksa eğer hırka ile ayakkabınız uyumlu olmalıdır. Uzun hırkaların içine giyeceğiniz tayt ve uzun çizmeler yeni trende göre size şıklık kazandıracaktır.

Bu sezon hırka trendine baktığımızda kırmızılar, kahve tonları, gardıroplarımızın vazgeçilmezi olan siyah ve beyazlar, yeşil ve tonları oldukça dikkat çekmektedir. Ayrıca hırkaları bir broş ya da kemerle kullanarak ta şıklığınızı pekiştirebilir dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz. Daha çok sade renklerin kullanıldığı hırka modellerinde kullanılan saç örgüleri de bu sezon yine gündemde.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git