Anasayfa » Moda » 2013 Güneş Gözlüğü Modelleri

2013 Güneş Gözlüğü Modelleri

Güneş gözlükleri bayanların ve erkeklerin yaz aylarında güneşten korunmak için kullandıkları bir araçtan ziyade son yıllarda aksesuarlara düşkünlük modasıyla birlikte görünümlerinin tamamlayıcısı olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Kışında kullanılması yaygınlaşan güneş gözlükleri modacılar tarafından sadece göz sağlığı düşünülerek tasarlanmayıp şıklığı, zarafeti ön planda tutularak birbirinden şık ve yüz tiplerine göre farklı modeller tasarlamışlardır. Bu yıl güneş gözlüğü firmaları yeni tasarımlarıyla siz bayanların gözlerindeki şıklığı yaratmak için kolları sıvamışlar ve birbirinden ilginç, çılgın, renkli gözlük modelleriyle sizi şaşırtmayı hedeflemişlerdir. Geçen yıl görmeye ve kullanmaya alıştığımız büyük gözlükler bu sezonda da serüvenine tam yol ilerlerken biraz şekil değiştirerek karşımıza çıkacaktır.

Güneş gözlüğünde lider markalar 2013 yılı gözlük modellerinde 70’li ve 80’li yılların moda olan gözlüklerini farklı modellerle tekrar bizlere sunmaya hazırlanmaktadırlar. Doğru seçilen bir güneş gözlüğü sizin tarzınızın da belirleyicisi olacak dış görünümünüzü tamamen değiştirecektir. Tasarımcılar her yüz şeklini düşünerek hazırladıkları koleksiyonlarında bayanların doğru gözlük hangisi sorularına modelleriyle yanıt vermektedirler. 2013 güneş gözlüklerinde kullanılan çerçeve modellerinde öne çıkan yuvarlak çerçeveler, cat eye (kedi gözü), aynalı, süslü, büyük, kare büyük ve modası hiç geçmeyen pilot gözlük modellerden oluşurken renklerin ve desenlerin bolca kullanıldığı gözlükler sayesinde her bayanın kendi zevkine uygun modeller bulacağını düşünmekteyiz. Gözlük seçimi kolay gözükse de oldukça zahmetli bir iştir ve en önemlisi kendi yüz hatlarınızı çok iyi tanımanız gerekmektedir. Yüz tipine göre gözlük seçimi yaparken kare yüzler için tasarlanmış kedi göz gözlükler sizi daha iyi yansıtacağı gibi yuvarlak yüzler için enine doğru olan dörtgen gözlükleri tavsiye ederiz. Gözlük alırken en şanslı olan yüz tipi olan oval yüzler sizin için tüm gözlükler önerilirken takmadan ve bakmadan almayın deriz. Kalp yüz şekline sahip bayanların daha yuvarlak hatlı gözlükler kullanmalarını öneririz.

2013 Güneş Gözlüğü Modelleri

2013 trend gözlük modellerinde büyük ve küçük çerçeveler renkleriyle de sizi büyülemeyi başaracaktır. Son yıllarda çok moda olan kedigözü gözlükler bayanların en çok ilgi gösterdikleri gözlüklerden biri olmasının yanında renkleri, şekli ve çerçeve üzerinde kullanılan değişik süslemelerle hanımların romantik ve daha da çekici görünmesine yardımcı olacaktır. Aynalı gözlükler ise bana hippi modasını hatırlattığından hafta sonlarında takmayı tercih ettiğim bir modeldir. Bu yıl bu gözlük modelinde yuvarlak, kare, kedi gözü kalıplar kullanılırken bayanların bu gözlük modelleriyle dikkat çekmeleri kolaylaşacaktır. Süslü gözlükler bu yaz çiçeklenip süslenerek bayanlara sunuluyor. Gözlüklerdeki desen modası devam etmekle birlikte leopar ve zebra desenleri sokaklarda görmeye devam edeceğiz. Büyük çerçeveli gözlükleri bu yaz renklerindeki değişimle karşılayacağız, nasıl mı? Tasarımcılar tarafından iki rengin uyumundan yaratılan bu gözlükler daha romantik ve naif bir görüntü sağlamış çok beğeneceğinizi düşündüğümüz bu modelleri de tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında size ilginç geleceğini düşündüğümüz bir başka gözlük modeliyse geometrik desenler ve kaynakçıların yüzünü tamamen kapatan gözlük modelleri olacaktır. 2013 İlkbahar yaz gözlükleri renkleriyle ve duruşlarıyla sizi kesinlikle sıra dışı gösterecektir.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git