Anasayfa » Güzellik » 2013 Dövme Modelleri

2013 Dövme Modelleri

2013 yaz mevsiminin yaklaşması sebebi ile dövme sezonu da yavaş yavaş açılmaya başladı diyebiliriz. Dövme sektöründe özellikle turistik yerlerde ve tatil bölgelerinde sıkça dövme ustaları ve dükkanları ile karşılaşabilirsiniz. Dünden bu güne ülkemizde pek bu kültür yaygın olmasa da artık insanlar gittikleri yerlerde hatıra olması sebebi ile veya sevdikleri herhangi bir figürü vücutlarında simgesel bir şekilde yer veriyorlar. Aslında bu oluşum milenyum çağında moda sektörüne de yansıdı diyebiliriz. Artık modacılar her yılın farklı dövme modellerini, moda sektöründe dile getirdiğiniz gözlemliyoruz. Bunun yanı sıra bu sektör ülkemizde aldı başını gidiyor. Bunun için sağlık bakanlığı dahi devreye girerek belirli önlemler ve çalışmalar yürüttü. Gençleri özellikle yakından ilgilendirecek, ilgisini çekecek birçok 2013 favori dövme modelleri geçen gün bir modacı tarafından da dile getirildi.

2013’ün En İyi Dövme Modelleri Hangileridir?

Dövme yaptırırken çok iyi karar vermeliyiz ki ömür boyu bizimle var olacak ve ölene de taşıyacağımız bir simge olması gerekmektedir. Peki dövme modellerini seçerken nelere dikkat etmeliyiz sorusuna ise 2013 yılına damgasını vuran ve göze çarpan yaratıcı ve birbirleri ile alakalı dövmeler olduğunu görüyoruz. Bu dövmeler sadece 1 adet ile kalmamakla birlikte vücudun farklı bölgelerinde kombinasyonlu bir şekilde birbirleri ile bağlantılı halde yapılmaktadır. Birçok ünlü ve sanatçıda bu şekilde dövmelere son yıllarda rastlamaktayız.

2013 Dövme Modelleri

2013 Yılında Bayanlar ve Erkeklerin Dövme Seçimi

Bayanlar için sırt ve bilek bölgelerine 2013 yılında en çok dövme yapılan bölgeler arasında dövmeciler tarafından dile getirilmektedir. Tabi bunun yanında bel ve bilek bölgelerini de unutmamak gerek. Türkiye’de 2013 yılında bilek bölgesine en çok yaptırılan dövmeler arasında K.Atatürk imzası gelmektedir. Ardından ise tribal çizimler bayanların tercihi haline gelmiştir. Erkekler ise dövme seçiminde biraz daha aşırıya kaçmakla birlikte daha çok kol bölgesini tercih etmektedirler. Kol, sırt ve omuz bölgelerinde çeşitli kendilerini anlatan ve tanımlayan simgesel figürler ve canlılar seçmektedirler. Dövme yaptırırken özellikle dikkat etmemiz gereken hijyen ve sağlık olmalıdır. Bu sebeple güvenilir yerlerde dövme yaptırılmalı ve belgeleri kontrol edilmelidir. Aksi taktirde istenilmeyen sonuçlar ile karşılaşabilinir.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git