Anasayfa » Moda » 2013 Dama Desen Modası

2013 Dama Desen Modası

2013 İlkbahar yaz sezonu yaklaşırken yurtdışındaki moda haftalarında dikkatimi çeken trendlerden biri olan dama desenler bu sezon farklı duruşlarıyla hanımların beğenisini kazanacaktır.

Şimdiden ünlülerin üzerinde görmeye başladığımız yeni bir moda tarzı olan dama desenine bu sezon sıkça farklı ortamlarda rastlayacağımızı düşünüyorum. Kıyafetlerinde farklı bir tarz yakalamak isteyen bayanların tercihi olacak bu deseni ağırlıklı olarak siyah ve beyazın muhteşem birleşimiyle karşımızda göreceğiz. Bayan giyim modasına yön veren tasarımcıların hazırladığı bu deseni farklı renk tonlarında da görmemiz mümkün olmakla birlikte bence en asil duruşu siyah beyazla yakalayabilirsiniz. Dama desende kullanılan kareler ve yuvarlak geometrik çizgiler genelde kıyafetlerde büyük boyutlu ve küçük boyutlu olarak kullanılmıştır.

Bayan giyim trendlerine yeni bir bakış açısı getireceğine inandığım bu desenle yapılacak kombinlerde çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Size belki karışık bir görüm verecek olan bu desen ünlerin davetlerde tercih ettikleri elbiselerde oldukça şık görünmelerini sağlamıştır. Ünlülerin elbise seçimleri arasında ilk sırada yer alan bu desende kullanılan renklerse ayrı bir tarz oluşturmuş bulunmaktadır. Siyahla bütünleşen beyazlar, dore ile krem, sarı ile beyaz, yeşil ile beyaz, krem ile beyaz birleşiminden oluşan tasarımlar oldukça dikkat çekici modeller olarak ortaya çıkmıştır. Bu sezon kıyafetlerde sıklıkla göreceğimiz bu deseni elbiselerde, pantolon, etek, ceket, tulum ve şort tulumlarda tasarlayan modacılar renk ve desenin büyük veya küçük oluşuna göre kıyafet seçimini sizlere bırakmaktadırlar.

2013 Dama Desen Modası

2013 İlkbahar yaz sezonunda ağırlıklı olarak gece elbiseleri ve eteklerde kullanılan bu desen satenin parlaklığı ve şıklığıyla birleşerek göz alıcı bir güzellik kazanmanızı sağlayacaktır. Bu desende giyeceğiniz elbise, etek ve pantolonlarınızla konbinleyeceğiniz ayakkabılardaki renk seçimleri de oldukça önemli olmakla birlikte krem ve beyaz renklerden oluşmuş dama desenli elbisenizin altına beyaz ayakkabı tercih etmeniz doğru bir seçim olacağı gibi siyah ve beyaz renklerden oluşmuş elbisenizin altına siyah kullanabilirsiniz. Dore ve kremlerden oluşan elbisenize de dore ayakkabıları tercih etmeniz doğru bir tercih olacaktır. Tasarımcılar tarafından ayakkabılarda da kullanılan bu desen bayanların zevklerini farklı bir çizgiye taşımalarının önünü açacaktır.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git