Anasayfa » Moda » 2013 Çorap Modelleri

2013 Çorap Modelleri

Bayanların elbiselerinin ve eteklerinin çok daha çekici görünmesini sağlayan çoraplar 2013 İlkbahar yaz sezonu yeni modelleriyle vitrinlerde yerini almaya başladı.

Moda sadece kıyafette değişmiyor aksesuarlardaki trendlerde hız kesmeden kendini yenilemeye devam ediyor. Çoraplar ince, kalın, desenli, desensiz, düz, parlak, mat, yün, pamuk, külotlu, kısa, soket diye sınıflandırılırken günlük ve abiyelerde kullanacağınız modeller farklılık göstermektedir. Bayanların kafalarında her zaman yer alan soru işaretlerinden biride şüphesiz çok özenerek seçtikleri kıyafetlerini tamamlayacak çorap seçiminin nasıl yapılması olduğudur. Vücut tipinize ve kıyafetinize uyum sağlayacak çorap seçimiyle çok hoş görünmeniz mümkün olacaktır.

Bacakları kalın olan bayanların çorap seçerken çizgi dediğimiz kendinden renk geçişli çorapları yani boyuna çizgili çorapları kullanmaları tavsiye edilmekle birlikte bu model bacaklarınızı olduğundan daha zayıf ve uzun gösterecek şık kıyafetinizi tamamlamanızı sağlayacaktır. Bayanlara tavsiyemiz kalın bacaklarınız varsa asla desenli çorap kullanmamanız olacaktır. Bu bacak tipine sahip bayanların koyu renk modellerden vazgeçmemelerini öneririz. Bacaklarınızın düz olmamasından şikayetçiyseniz simetrik şekilli çoraplarla bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Bacaklarınızın daha diri bir görünüm kazanmasını istiyorsanız file çoraplar tercih edilmelidir.Bu modelin sıkı örülmüş olması sarkan bacaklarınızı toparlayarak daha diri bir bacak görüntüsü sergilemenizi sağlayacaktır.

2013 Çorap Modelleri

Uzun bacaklara sahip bayanlara önerimiz leopar desenli çoraplar veya taytlarla dişiliklerini ön plana çıkartmaları olacaktır. Çoraplarınızı yaz aylarında seçerken kesinlikle sizi terletmeyecek malzemelerden hazırlanan modelleri seçmelisiniz. Uzmanların sizlere önerisi şıklık adına sağlığınıza riske etmemenizdir. Varisli bayanlara tavsiyemiz sektörde kendini ispatlamış bir çok çorap firmasının üretmiş oldukları varis çoraplarını kullanmaları olacaktır. Tayt çoraplar bacakları saran ve toplama özelliğiyle bayanların gözdesi olmuş ve en çok tercih edilen modeller arasında bu sezon yer almaktadır.

Bu sezon karşımıza çıkan çorap modellerinde yer alan desen bolluğu karşısında sizlerinde şaşıracağını düşünüyoruz. İlginç desenlerinde yer aldığı çoraplarda hayvan figürleri, çizgiler, simler, dama desen, puantiye, çiçekli modeller öne çıkmayı başaracaktır. En çok beğendiğim çorap deseni ise gördüğümde beni çok şaşırtan giyildiğinde arkasına ip izleri olan ve yukarıya doğru çıkmaya çalışan adam figürü oldu. Çorapta kullanılan materyal çok önemli olmakla birlikte likranın konforu ön planda tutularak özel ipliklerle üretilen modelleri tercih etmenizi öneririm. Likra sayesinde bedende sarkan bölümleri toplayan çoraplar günlük yaşamdaki hareketlerinizi asla kısıtlamayacaktır. Özel gecelerinizde siz iç çamaşırlarınızı tamamlayacak ve sizi daha çekici gösterecek jartiyer çoraplarda yeni koleksiyonlarda farklı modelleriyle sizlerin beğenisine sunulmuştur.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git